Specjalistyczna obsługa przedsiębiorców branży IT
Świadczymy kompleksowe usługi prawne dla podmiotów z branży IT. Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, IT, prawie nowoczesnych technologii oraz ochronie danych osobowych.

O usłudze

Świadczymy kompleksowe usługi prawne dla podmiotów z branży IT. Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, IT, prawie nowoczesnych technologii oraz ochronie danych osobowych.
Poszukujemy praktycznych rozwiązań, optymalnych dla konkretnego projektu.

W świadczeniu usług uwzględniamy kulturę organizacyjną klienta i kierujemy się zasadą, że dla świadczenia usług prawnych na najwyższym poziomie konieczna jest znajomość procesów biznesowych klienta, jego produktów oraz świadczonych usług.

Bieżąca obsługa przedsiębiorców branży IT

Zapewniamy:

 • kompleksowe wsparcie prawne, w tym przygotowanie i opiniowanie umów wdrożeniowych, licencyjnych, usługowych i rozwiązań chmurowych (m.in. SaaS, PaaS, IaaS), maintenance, serwisowych, hostingowych, outsourcingowych;
 • aktywne uczestnictwo i wsparcie prawne przy planowanych projektach; definiujemy ryzyka i wskazujemy sposób ich wyeliminowania lub ograniczenia;
 • wsparcie w zakresie prawa ochrony danych osobowych przy zawieraniu umów;
 • wsparcie i doradztwo przy zawieraniu umów z pracownikami oraz podwykonawcami, w tym umów outsourcingowych;
 • wsparcie i doradztwo przy wdrożeniu autorskich kosztów uzyskania przychodów;
 • dedykowane szkolenia dla pracowników i współpracowników z zakresu praw własności intelektualnej;

Własność intelektualna

Zapewniamy:

 • analizy dotyczące legalności korzystania z oprogramowania, w tym z open source w ramach IT developmentu, cloud computing, nabycia majątkowych praw autorskich, praw do utworów zależnych, baz danych, utworów pracowniczych;
 • ochrona wizerunku i dóbr osobistych;
 • audyty praw własności intelektualnej (IP due dilligence);
 • sporządzanie, opiniowanie i negocjowanie umów dotyczących sprzedaży i innych form rozporządzenia prawami IP, w tym licencji, z przedsiębiorstwami IT, serwisami internetowymi, wydawcami, domami mediowymi, agencjami kreatywnymi i reklamowymi, producentami filmowymi;
 • kompleksowe usługi prawne związane z domenami internetowymi,
 • tworzenie pełnej dokumentacji w zakresie ochrony informacji przedsiębiorstwa;
 • ochronę praw znaków towarowych oraz ich komercyjne wykorzystanie.

Kompleksowe usługi prawne dla branży IT & ochrona własności intelektualnej

F/K IP&IT to zespół specjalistów ds. prawa własności intelektualnej, technologii informatycznych i ochrony danych osobowych. Świadczymy kompleksowe usługi prawne dla przedsiębiorstw z branży IT, dostarczając praktyczne rozwiązania dostosowane do konkretnych projektów.

W naszej pracy kierujemy się zasadą, że pełne zrozumienie procesów biznesowych klienta oraz jego produktów i usług jest kluczowe dla świadczenia usług prawnych na najwyższym poziomie. Oferujemy bieżącą obsługę przedsiębiorców IT, w tym wsparcie prawne przy przygotowywaniu różnego rodzaju umów a także doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych.

W obszarze prawa własności intelektualnej zajmujemy się analizą legalności korzystania z przedmiotów prawa własności intelektualnej a także ochroną praw autorskich, wizerunku i dóbr osobistych. Świadczymy usługi audytów praw własności intelektualnej (IP due diligence) oraz przygotowujemy, opiniujemy i negocjujemy umowy dotyczące praw IP z różnymi podmiotami.

Nasza oferta obejmuje także kompleksowe wsparcie prawne w zakresie domen internetowych oraz tworzenie dokumentacji zabezpieczającej informacje przedsiębiorstwa. Zajmujemy się ochroną praw znaków towarowych oraz ich komercyjnym wykorzystaniem.

Jeśli szukasz partnera, który pomoże Ci w zrozumieniu i rozwiązaniu kwestii prawnych związanych z technologią, własnością intelektualną oraz ochroną danych osobowych, skontaktuj się z nami już dziś. Jesteśmy gotowi stać się częścią Twojego sukcesu w dynamicznym świecie IT i technologii.

Sprawdź pozostałe usługi

Skontaktuj się

  Go to top