Wróć doAktualności

Wygrana z NFZ – Klient odzyskał ok. 130 tys. zł.

Szpital otrzyma zwrot należności stanowiących równowartość bezpodstawnie zakwestionowanych przez Fundusz rozliczeń procedur medycznych.

Wskutek przeprowadzonej na Oddziale neonatologii jednego z naszych Klientów kontroli, Narodowy Fundusz Zdrowia podważył sposób sprawozdawania i rozliczania neonatologicznych procedur medycznych. W ocenie NFZ, przedstawione przez Szpital do rozliczenia procedury nie były uzasadnione stanem zdrowia małych pacjentów, co doprowadziło do ich zakwestionowania, a następnie potrącenia ich równowartości. Klient nie zgodził się z wynikami kontroli, wobec czego koniecznym było wystąpienie na drogę sądową. Trwające kilka lat postępowanie zakończyło się sukcesem. Zarówno Sąd pierwszej, jak i drugiej instancji podzielił stanowisko Szpitala, iż NFZ bezzasadnie zakwestionował sposób rozliczeń. W ocenie Sądów, Szpital wywiązał się z ciążących na nim obowiązków polegających na udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej i dochował wszelkich wymogów dotyczących prawidłowego ich sprawozdania w celu dokonania rozliczeń. Wobec takiego rozstrzygnięcia nasz Klient otrzyma zwrot bezpodstawnie potrąconych uprzednio kwot wraz z odsetkami – w wysokości ok. 130 tys. zł.

Gratulujemy zespołowi prowadzącemu sprawę, w szczególności radcom prawnym Agacie Stareckiej – Dembek, Marcie Byzdrze – Pawlak, Katarzyna Włodarczyk, aplikantom radcowskim: Katarzynie Szambelan, Katarzynie Kosmie i Małgorzacie Wysockiej.

Skontaktuj się

    Go to top

    Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „Akceptuję”. AKCEPTUJĘ