Wróć doAktualności

Rządowa pomoc dla firm energochłonnych – od dziś można składać wnioski

Aktualność

Od 9 lutego 2023 r. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie kosztów energii dla firm energochłonnych. O pomoc mogą wnioskować przedsiębiorstwa z branż, które są szczególnie narażone na wzrost kosztów energii elektrycznej i gazu ziemnego.

Dla kogo?

Do programu będą kwalifikować się przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w Polsce, którzy spełniają łącznie dwa warunki:

Koszty zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego stanowiły co najmniej 3 proc. wartości ich produkcji w 2021 r. lub 6 proc. wartości produkcji w pierwszej połowie 2022 r.

Co najmniej połowa ich przychodów lub wartości produkcji pochodziła z działalności w kodach PKD lub kodach PRODCOM wymienionych na liście sektorów szczególnie narażonych na skutki kryzysu, opracowanej przez Komisję Europejską.

Nabór wniosków

W czwartek 9 lutego br. rozpoczął się nabór wniosków. Przedsiębiorcy mają 14 dni (od dnia ogłoszenia naboru) na składanie wniosków.

Wsparcie finansowe

Kwota wsparcia będzie zależeć od wysokości kosztów kwalifikowanych poniesionych przez przedsiębiorcę od lutego do grudnia 2022 r. Są to koszty zakupu gazu i energii, wynikające ze wzrostu cen wyższego niż o 50 proc. względem średniej ceny z 2021 r.

Obowiązywać będą dwa maksymalne limity pomocy i są one uzależnione od sytuacji finansowej przedsiębiorcy.

Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem dokładniejszych informacji na temat lub potrzebują Państwo wsparcia w wypełnieniu wniosku – zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół pozostaje do Państwa dyspozycji.

Skontaktuj się

    Go to top