Wróć doAktualności

Publikacja w magazynie Puls Biznesu na temat panelu japońskiego

Aktualność

Podczas Forum Ekonomiczne / Economic Forum w Karpaczu odbył się panel dyskusyjny na temat inwestycji japońskich w Polsce, którego nasza Kancelaria była partnerem.

W panelu uczestniczyli Ambasador Japonii w Polsce, Akio Miyajima, Minister Rozwoju i Technologii, Waldemar Buda, Członek Zarządu PAiH Grzegorz Słomkowski, Prezes Zarządu Daikin Airconditioning w Polsce Tomasz Dobryniewski oraz Dyrektor Corporate Affairs and Communications w JTI (Japan Tobacco International) Polska Adrian Jabłoński. Z ramienia Kancelarii w panelu uczestniczył r. pr. Sławomir Karasiński LL.M, partner Kancelarii.

W panelu dyskutujący uczestnicy zwrócili uwagę na technologiczną jakość inwestycji japońskich oraz ich intensywność. Firmy, takie jak Toyota Motor Corporation, JTI (Japan Tobacco International), Daikin Europe, Nippon Seiki Poland czy też Takeda, zainwestowały ogromny kapitał w rozwój swojej działalności w Polsce oraz rozwój pracowników swoich polskich przedsiębiorstw.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Puls Biznesu, w którym opisane zostały szczegóły panelu i wnioski, wynikające z dyskusji, a dotyczące zarówno zasobów ludzkich, wagi konstruktywnego dialogu, jak i bezpośrednich spotkań i kontaktu z firmami Japońskimi.

W rozwoju współpracy polsko-japońskiej i pogłębieniu dialogu pomiędzy biznesem japońskim a administracją publiczną, szczególnie odpowiedzialną za politykę gospodarczą, niewątpliwie pomoże powstające stowarzyszenie ,,Związek Firm Japońskich w Polsce”, o którym więcej opowiemy w nadchodzących tygodniach.

Skontaktuj się

    Go to top