Wróć doAktualności

Przedsiębiorco – zbliża się termin złożenia oświadczenia dotyczącego zamrożenia cen energii elektrycznej dla firm w 2023 roku!

Aktualność

Przedsiębiorco – zbliża się termin złożenia oświadczenia dotyczącego zamrożenia cen energii elektrycznej dla firm w 2023 roku!

Przypomnijmy, że w ustawie o środkach nadzwyczajnych z dnia 27 października 2022 roku określono maksymalną cenę energii elektrycznej w wysokości 785 zł/MWh (czyli 0,79 groszy/kWh) dla jednostek samorządu terytorialnego, mikro, małych, średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów świadczących podstawowe usługi użyteczności publicznej takie jak: placówki opieki zdrowotnej, szkoły, uczelnie, żłobki, organizacje pozarządowe, związki zawodowe czy baseny i aquaparki.

Od 1 grudnia 2022 roku do końca 2023 roku ceny energii elektrycznej będą zagwarantowane na określonym poziomie. Niezwykle istotne jest to, że podmioty uprawnione do skorzystania z obniżenia cen energii powinny w terminie nieprzekraczalnym do 30 listopada 2022 roku złożyć do swojego sprzedawcy energii stosowne oświadczenie.

Złożenie oświadczenia po 30 listopada skutkuje tym, że cena maksymalna zacznie obowiązywać od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono oświadczenie.

Oświadczenie można złożyć w formie papierowej lub elektronicznej (używając podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego albo podpisu osobistego przesłanego pocztą elektroniczną).

Z nowej regulacji również skorzystają gospodarstwa domowe. Dla nich określono maksymalny limit cen w wysokości 693 zł/ MWh po spełnieniu określonych warunków. Gospodarstwa domowe, które chcą skorzystać z obniżenia cen energii nie muszą składać żadnego oświadczenia.

Zapewniana cena prądu w 2023 roku będzie dotyczyła odbiorców końcowych, czyli niezależnie od tego, od kogo kupują energię.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o zmianach w zakresie regulacji prawnych dotyczących cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców.

Skontaktuj się

    Go to top