Wróć doAktualności

Przedsiębiorco – uważaj na to, co i jak komunikujesz w Internecie!

Prezes UOKiK wydał po raz pierwszy decyzję tymczasową, w której nakazał przedsiębiorcy czasowe usunięcie określonych informacji ze strony internetowej i Facebooka oraz zaniechanie ich dalszego przekazywania.

Tymczasowe zablokowanie informacji o niebezpiecznej dla konsumentów ofercie nastąpiło w toku postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przez Obligacje Społeczne P.S.A. (nr RŁO-1/2022).

Obiekcje Prezesa UOKiK wzbudziło posługiwanie się przed przedsiębiorcę takimi pojęciami jak „obligacje”, „seria”, „emisja” oraz „emitent” w celu przedstawienia oferty dotyczącej pożyczek oprocentowanych, jak i pomijanie informacji o ryzyku związanym z proponowaną inwestycją. Takie działanie zostało uznane za mogące wprowadzać w błąd m.in. co do rodzaju i cech oferowanego produktu.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: biuro@fandk.com.pl

Skontaktuj się

    Go to top

    Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „Akceptuję”. AKCEPTUJĘ