Wróć doAktualności

Podcast F/K LEGAL: Jakie są sposoby zatrudniania lekarza ukraińskiego?

Aktualność

„Jakie są sposoby zatrudnienia lekarza ukraińskiego?” to kolejny podcast z cyklu:
F/K LEGAL: Badamy przepisy #Ukraina

Z najnowszego odcinka, który prowadzą r. pr. Karolina Piątek-Ciechanowska i apl. radc. Karolina Polowczyk, dowiecie się Państwo:

  • jakie procedury obowiązują przy zatrudnianiu lekarzy, którzy swoje uprawnienia zawodowe zdobyli poza Unią Europejską?
  • na co zwrócić uwagę, zatrudniając takiego lekarza?
  • co w tej materii zmieniła specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa?
  • jakie korzyści niesie nawiązanie współpracy z lekarzami z Ukrainy?

*W podcaście omówione zostały regulacje prawne obowiązujące przed dniem 1 kwietnia 2022 r. Ze względu na zniesienie wyodrębniania podmiotów leczniczych przeznaczonych do udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom chorym na COVID-19, od tej daty nie ma możliwości uzyskiwania warunkowego prawa wykonywania zawodu. Lekarze, którzy takie prawo uzyskali, mogą jednak nadal wykonywać zawód na zasadach określonych w komunikacie MZ: https://www.gov.pl/…/komunikat-w-sprawie-zasad…

W cyklu „Badamy przepisy #Ukraina” przedstawimy Państwu zagadnienia prawne istotne zarówno z punktu widzenia Polaków, którzy przyjęli do swojego domu Ukraińców, jak i firm, które chciałyby takie osoby zatrudnić. Porozmawiamy także o tym, jak podmiot leczniczy powinien udzielać świadczeń obywatelom Ukrainy oraz jak placówka medyczna może zatrudnić lekarza ukraińskiego.

Skontaktuj się

    Go to top