Wróć doAktualności

Oznaczenia geograficzne produktów tradycyjnych będą objęte ochroną

Aktualność

Oznaczenia geograficzne produktów tradycyjnych będą objęte ochroną.

Prezydent RP podpisał ustawę o rejestracji i ochronie nazw pochodzenia, oznaczeń geograficznych i tradycyjnych specjalności produktów rolnych lub środków spożywczych. Ustawa wprowadza wiele zmian w zakresie oznaczeń produktów tradycyjnych.

Przykładowe zmiany wprowadzone w ramach ustawy:

  • Stworzenie jednolitych przepisów dotyczących rejestracji, kontroli oraz ochrony produktów, środków oraz napojów ujętych w ustawie. Do tej pory przepisy te znajdowały się w różnych aktach prawnych.
  • Określenie warunków ochrony w Polsce nazw pochodzenia, oznaczeń geograficznych i gwarantowanych tradycyjnych specjalności produktów rolnych lub środków spożywczych. Dotyczyć to będzie także oznaczeń geograficznych win i napojów spirytusowych oraz określeń tradycyjnych produktów sektora wina.
  • Powołanie Rady do Spraw Oznaczeń Geograficznych i Gwarantowanych Tradycyjnych Specjalności. Jej zadaniem będzie opiniowanie wniosków o rejestrację lub o cofnięcie rejestracji, zatwierdzenie zmian w specyfikacji produktu, a także rozpatrywanie sprzeciwów do wniosków o rejestrację.

Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem dokładniejszych informacji zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół pozostaje do Państwa dyspozycji: biuro@fandk.com.pl

Skontaktuj się

    Go to top