Wróć doAktualności

Kolejna wygrana Kancelarii!

Aktualność

Mający swój początek w 2016 roku spór sądowy, został zakończony po ponad 5 latach, na korzyść Klienta reprezentowanego przez Kancelarię. To kolejny dowód na to, że przemyślane merytoryczne działania podejmowane przez Kancelarię oraz odpowiednio dobrana strategia procesowa, nawet w długoletnich procesach, owocują wygraną naszych Klientów!

Klient, prowadzący duże przedsiębiorstwo, został pozwany o zapłatę łącznie ponad 600.000,00 zł z powodu szkody na osobie, jaka powstała w związku z prowadzeniem tego przedsiębiorstwa. Sprawa miała wiele aspektów prawnych, gdyż oprócz odpowiedzialności na zasadzie ryzyka wywiedzionej z art. 435 k.c., pojawiły się ważne aspekty dotyczące prawa pracy w kontekście wypadku przy pracy oraz niemniej ważne kwestie medyczne, z których Kancelaria wywodziła przyczynienie się powoda do zaistniałej szkody. W sprawie przesłuchanych zostało wielu świadków oraz przeprowadzone zostały opinie biegłych różnych specjalności.
Już wyrok sądu I instancji w 2019 roku przyznał rację argumentacji stawianej przez Kancelarię i oddalił powództwo w całości. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, co oznacza, że dla naszego klienta sprawa jest prawomocnie zakończona wygraną.

Gratulujemy mec. Marcie Byzdrze- Pawlak, mec. Karolinie Piątek-Ciechanowskiej oraz mec. Katarzynie Kosmie, które prowadziły sprawę.

Skontaktuj się

    Go to top