Wróć doAktualności

I Polsko Japońskie Forum Biznesowe Łódź 2024

Aktualność

„Polska to wielka szansa dla japońskiego biznesu”.

Zakończyło się I Polsko-Japońskie Forum Gospodarcze
w Łodzi

Podsumowanie dotychczasowej współpracy z inwestorami japońskimi i dyskusja na temat planów i strategii kolejnych, wspólnych przedsięwzięć gospodarczych – to tematy przewodnie wydarzenia.

Polsko Japońskie Forum Biznesowe to wspólna inicjatywa Prezydent Hanny Zdanowskiej, Urzędu Miasta Łodzi oraz naszej Kancelarii F/K Legal z Łodzi.

To wyjątkowe wydarzenie miało na celu wspieranie współpracy między polskimi, a japońskimi firmami. Organizatorom wydarzenia, które odbyło się 25 kwietnia 2024 r. w Łodzi, zależało na podkreśleniu zaangażowania japońskiego biznesu w Polsce oraz jego szczególnie eksponowaną rolę w regionie łódzkim. I Polsko-Japońskie Forum Gospodarcze stało się znakomitą okazją do zdobycia cennych informacji o współpracy polsko-japońskiej, poszerzenia sieci kontaktów z biznesem Kraju Kwitnącej Wiśni oraz uzyskania informacji na temat działań podejmowanych przez Region Łódzki oraz Miasto Łódź na rzecz przyciągania do naszego miasta biznesu japońskiego. Uczestnicy mieli też okazję skosztować dań kuchni japońskiej i wysłuchać krótkiego koncertu fortepianowego muzyki F. Chopina.

Polsko Japońskie Forum Biznesowe

Konferencja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej. Swoją obecnością zaszczycił uczestników również Ambasador Japonii w Polsce – Akio Miyajima, który powiedział, że Polska to wielka szansa dla japońskiego biznesu, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój kolei i technologii energetycznych opartych na wodorze. Ambasador Japonii wspomniał też o planowanej przez stronę polską i japońską współpracy przy odbudowie Ukrainy. Akio Miyajima podkreślał, że jego misją jest przekonanie swoich rodaków o ogromnym potencjale naszej dynamicznie rozwijającej się gospodarki, również jako przedsionka wejścia przez Japonię na inne rynki europejskie.

Forum jest naturalną kontynuacją działań podejmowanych od dobrych kilkunastu lat przez Miasto Łódź, naszą kancelarię oraz Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, aby zainteresować naszym miastem i regionem biznes z Japonii. Efekty tej współpracy widać wyraźnie – przykładem są, chociażby regularne wizyty firm japońskich w Łodzi oraz duże inwestycje takich podmiotów jak JTI, Fujitsu, Takeda, Hitachi, Nippon Seiki, Daikin, ESA logistika, Frigo Logistics, KOKI, Panasonic, Fuji Seal, Yamada Wentworth, Takaokaya, Annex Digital i innych – mówi Sławomir Karasiński, radca prawny, Partner w Kancelarii F/K Legal. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Forum stało się miejscem do dialogu na temat inwestycji japońskich w Łodzi i regionie oraz współpracy polsko-japońskiej – dodaje.

Jeden z paneli dyskusyjnych podczas Forum prowadziła Eri Iwamoto-Bukowian, Head of Japan Desk w Kancelarii F/K Legal. – Aby kooperacja biznesowa układała się harmonijnie, konieczna jest wiedza na temat różnic międzykulturowych pomiędzy Polską a Japonią. Cieszę się, że mogłam podzielić się swoim doświadczeniem z wieloletniej współpracy biznesowej pomiędzy firmami z obu tych krajów – mówiła po zakończeniu konferencji.

I Polsko-Japońskie Forum Gospodarcze to kolejny krok w kierunku przyciągania inwestycji japońskich do naszego regionu. Stało się znakomitą okazją do podsumowania tego, co już udało się osiągnąć, a także ustalić oraz jakie są dalsze cele i plany biznesowe firm japońskich w naszym kraju.

Eri Iwamoto Bukowian Japan Desk

Skontaktuj się

    Go to top